Híradások alapján mennyiségi korlátozást vezetett be az ORLEN egyes magyarországi benzinkútjain: több forrás szerint már napok óta legfeljebb 40 liter üzemanyag tankolható egy alkalommal az érintett állomásokon.
A fejleményről beszámoló médiumok szerint a korlátozás nem napi szintű, hanem egyetlen tankolásra vonatkozik. Ez azt jelenti, hogy a 40 literes limit elérése után a töltés automatikusan leáll, a számlát ki kell egyenlíteni, azonban ezt követően a tankolás akár azonnal újraindítható. A nagynyomású, elsősorban tehergépjárműveket kiszolgáló kutakon ennél magasabb, 150 literes határ van érvényben.
Az intézkedés az ORLEN hazai hálózatának 31 kútját érinti a több mint 140-ből a hírek szerint. A lista alapján az ország különböző pontjain – többek között Békéscsabán, Szegeden, Miskolcon, Nyíregyházán, Szombathelyen és Tatabányán – is találhatók korlátozott töltőállomások.
Az OMV és a Shell egyaránt jelezte, hogy jelenleg nem alkalmaznak mennyiségi korlátozást. A Mol esetében sem érkezett jelzés hasonló intézkedésről.
A fejlemény különösen a mezőgazdasági szereplők számára lehet érzékeny, hiszen a tavaszi munkák időszakában – vetés, talajelőkészítés – kiemelten fontos az üzemanyagellátás folyamatossága.
Mindezzel szemben az ORLEN Hungary kommunikációs ügynöksége szerkesztőségünkhöz délután eljuttatott hivatalos közleményében arról tájékoztatott: "az ORLEN Hungary töltőállomás-hálózata a jelenlegi piaci és szabályozási környezetben is stabilan működik. Minden töltőállomáson zavartalan az üzemanyag-ellátás, és nincs vásárlási korlátozás."
Forrás: Totalcar
Indexkép: Pixabay