Az új rendszer központi eleme a Vogelsang SynCult DosiMat DMX hígtrágya-kijuttató. Ez a modell akár 10 000 l/perc kijuttatási mennyiségével és az átfolyási mennyiségtől független, állandóan magas elosztási pontosságával tűnik ki. A kijuttató és az összes tömlő az első tárcsasorig közvetlenül az AMAZONE gyárában kerül beszerelésre. Ez egy teljesen integrált és használatra kész teljes megoldást biztosít optimálisan elvezetett tömlőkkel.

Catros+ 6003-2 pro kettős boronával – Fotó: Amazone
A hígtrágya kijuttatása a talaj közelében, nagy pontossággal történik az első tárcsasor mögött. Ez megnyitja a talajt, így a trágyacsík közvetlenül a megnyitott résbe kerül. Ezután a második tárcsasor zárja a talajt. Ez az eljárás különösen alacsony veszteségű kijuttatást biztosít, minimális ammónia-kibocsátással és optimális tápanyag-felhasználással.
A talaj előkészítését egy 510 mm-es, durván fogazott tárcsa végzi, amely 5–14 cm-es munkamélységet tesz lehetővé. Az egyenként felfüggesztett tárcsáknak köszönhetően a Catros pro optimálisan alkalmazkodik a talaj kontúrjához, és egyúttal maximális áteresztőképességet biztosít – még nagy mennyiségű szerves anyag esetén is.
A Catros pro kiválóan felkészült a hígtrágya-kijuttatás megpróbáltató feladatára: a karbantartást nem igénylő, speciálisan tömített tárcsacsapágyak és a kiváló minőségű porfestés megbízhatóan védik a gépet a korróziótól, és hosszú élettartamot biztosítanak a teljes használati idő alatt. Opcionálisan központi kenőrendszer is elérhető, amely meghatározott időközönként automatikusan elvégzi a csuklópontok és a hígtrágya-kijuttató kenését. Ez jelentősen csökkenti a karbantartási igényt, és növeli a napi teljesítményt.

Catros+ 8003-2TX pro GreenDrill 501 ráépített vetőgéppel – Fotó: Amazone
Az innovatív Smart Frame rendszernek köszönhetően a Catros pro különösen kényelmesen kezelhető. Lehetővé teszi a munkamélység teljesen hidraulikus beállítását közvetlenül a fülkéből, anélkül, hogy a vázat a felső függesztőkar segítségével újra be kellene igazítani. Így a vezető bármikor rugalmasan reagálhat a változó talajviszonyokra. Ugyanakkor a tárcsatartók elforgatásával mélyebb munkavégzés esetén automatikusan megnő a gép áteresztőképessége. Ez kompakt kialakítást és egyúttal magas üzembiztonságot tesz lehetővé – még szerves anyagokban gazdag vagy nehéz, nedves talajviszonyok között is.
Az SW 600 pro csőpálcás hengerrel az AMAZONE egy kifejezetten az ilyen használati körülményeknek megfelelő tömörítő hengert kínál. Emellett a portfólióban szereplő összes többi henger is rendelkezésre áll. A 6 és 7 méteres munkaszélességű Catros pro terméktípusok kettős boronával is felszerelhetők. Ez elősegíti a talaj gyorsabb száradását és felmelegedését. Ezzel egyidejűleg csökken a gép súlya, ami a szükséges emelőerő-szükségletet is csökkenti. A mélységtartásról az elülső támasztókerekek gondoskodnak.

Catros+ 5003-2 pro SW 600 pro csőpálcás hengerrel – Fotó: Amazone
A GreenDrill ráépített vetőgép használata során további rugalmasságot biztosít, hogy ugyanazon munkamenet során köztes termények kijuttatása is lehetséges. A termék típusától függően 200 vagy 500 literes tartályok kaphatók.
A Catros pro széles termékpalettája olyan hárompont-felfüggesztésű gépeket foglal magában, amelyek munkaszélessége 5, 6 és 7 méter. Ezek ideálisak traktorral vontatott és önjáró kijuttató eszközökhöz. A sorozatot középső futóművel rendelkező, 8 és 9 méteres munkaszélességű vontatott terméktípusok egészítik ki. Kifejezetten nagy teljesítményű, két- és háromtengelyes önjáró gépekhez terveztük őket, és maximális területteljesítményt biztosítanak a gyakran rövid kijuttatási időszakban.

Catros+ 7003-2 pro kettős boronával – Fotó: Amazone
Az új Catros pro gyárilag felszerelt hígtrágya-kijuttatóval az AMAZONE ismét hangsúlyozza azon elkötelezettségét, hogy gyakorlatias, tartós és rendkívül hatékony megoldásokat kínáljon a gazdák és a vállalkozók számára.
Forrás és indexkép: AMAZONE
Képaláírás: Catros+ 7003-2 pro gyárilag felszerelt hígtrágya-kijuttatóval és tömlőkkel